Jdi na obsah Jdi na menu
 


Historie Doubravy

Doubrava je poprvé zmiňována  v roce 1392 jako majetek Konráda z Neubergu. Na přelomu 14. a 15. století získávají Doubravu Zedtwitzové, kteří jí vlastnili po dalších 500 let.

Kolem roku 1600 byl v Doubravě postaven zámek, který byl v 18.století přebudován do novogotického stylu. V roce 1990 byla budova zámku opravena a sloužila jako restaurace. V Doubravě v 17. století byly papírny, které vyvážely své zboží do celé Evropy, nacházelo se zde 5 restaurací a žilo zde přes 800 obyvatel. Bohužel, po 2. světové válce vše zaniklo, tak jako mnoho dalšího.

Z Aše do Doubravy vede turistická cesta, o které se říká, že je jednou z nejkrásnějších na Ašsku. Je značená žlutou značkou a začíná na rozcestí pod rozhlednou na Háji a vede podél řeky Bílý Halštrov.

Doubrava je zvláštní i tím, že se na jejím území nachází léčivý pramen. V roce 2008 bal pramen prozkoumán a zjistilo se, že se jedná o podobné prameny, jako v sousedním Bad Elsteru. 24. dubna 2009 byl pramen vysvěcen pravoslavným arcibiskupem, metropolitou Kryštofem a dostal jméno Pramen století.